Bukiet ślubny – klasyczny czy awangardowy?

Bukiet ślubny – klasyczny czy awangardowy?

Dawniej królowały róże, dziś można spotkać lawendę czy kłosy zboża. Jaki więc bukiet ślubny wybrać?

O trendach i przydatnych radach opowiada Iwona Przybojewska z Event by Ev, która nie tylko komponuje ciekawe wiązanki ślubne, ale przede wszystkim organizuje i czuwa nad przebiegiem tego Ważnego Dnia :)

Kolor

Ten sezon ślubnych wiązanek na pewno będzie należał do bukietów w jasnych kolorach tych mieszanych w pastelowych tonacjach, ale też monochromatycznych utrzymanych w jednej kolorystyce np. bieli, różu, żółtym złożonych z jednego lub dwóch rodzajów kwiatów.

bukiet ślubny

Forma

W tym sezonie przekonujemy również panny młode do kompozycji o bardzo naturalnych i nieregularnych kształtach, niesymetrycznym rozłożeniu kwiatów w bukiecie oraz do delikatnych form. Taki rodzaj ułożenia kompozycji idealnie sprawdzi się na weselach w stylu wiejskim, ogrodowym, boho i rustykalnym. W tym roku zapominamy o bukietach kaskadowych, ciężkich i dużych :) !

bukiet ślubny lawenda

Kwiaty

I tu cała paleta pięknych kwiatów, które możemy dobrać do naszego wymarzonego bukietu ślubnego. W zależności czy chcemy je łączyć i mieszać, czy korzystać z jednego rodzaju kwiatów oraz na jaki kolor się zdecydujemy. Bukiet ślubny powinien również wpisywać się w stylizację ślubu, pasować do sukni oraz panny młodej.
Teraz, gdy dostęp do kwiatów jest niemalże nieograniczony i też tyle mamy możliwości, zachęcamy do poszukiwań kwiatów i wyboru tych, które się nam najbardziej podobają! W bukietach w tym sezonie idealnie będą odnajdywać się ponadczasowe: róże, frezje, tulipany ale i też kwiaty ogrodowe, piwonie, jaskry, hiacynty, goździki i hortensje oraz rustykalna lawenda.  Bez wątpienia absolutnym hitem są również bukiety z konwalii, które niejednokrotnie pokazywały się również na światowych pokazach mody.

 

Poniżej zdjęcia przykładowych bukietów, które Iwona wykonała dla nas do sesji ślubnych w Dworze Oliwskim.

Pierwszy bukiet pastelowy w stylu glamour. To połączenie kremowych i różowych róż wraz dodatkiem brunii oraz strusich piór, rączka wykonana z materiału w kolorze sukni ślubnej przyozdobiona starą broszką. Jasny, delikatny o nieregularnym ułożeniu kwiatów.

27 elegancka sesja slubna gdansk21 elegancka sesja slubna gdanskDSC_1417-as-Smart-Object-1-copy03  elegancka sesja slubna gdansk

 

Drugi bukiet do stylizacji „romantyczna księżniczka” został wykonany z róż w kolorze ecru i różowych tulipanów. Bukiet bardzo prosty i romantyczny, o naturalnym układzie kwiatów. Jego prostą stylizację dopełniła rączka, wykonana z koronki w kolorze sukni ślubnej ze zwiewnymi różowymi wstążkami.

delikatna sesja slubna01delikatna sesja slubna08DSC_2193-as-Smart-Object-1

A Ty – jaki bukiet byś wybrała? :)